Felieton MONOstudio: Funkcjonalna wyspa kuchenna. Centrum dowodzenia kulinarnego.

Nowoczesna wyspa kuchenna staje się coraz częściej stosowanym rozwiązaniem w projektach domów i mieszkań. Wyspa w kuchni doskonale sprawdza się we wnętrzach nie tylko nowoczesnych, ale również w tych klasycznych czy rustykalnych. Wymaga ona jednak dobrego zaplanowania. Plan kuchni musi uwzględniać potrzeby i upodobania wszystkich domowników. Projektując kuchnie należy pamiętać o tym, że jej aranżacja kuchni ma być wygodna i funkcjonalna.

Kuchnia z jest modnym rozwiązanie w aranżacji wnętrz. Wyspa kuchenna jest nie tylko elementem dekoracyjnym ale posiada ważne funkcje użytkowe. Nadaje się głównie do dużych pomieszczeń, kuchni otwartych na salon lub jadalnię. Jeśli przestrzeń naszej kuchni nie jest zbyt duża, lepszym wyjściem będzie zastosowanie np. półwyspu kuchennego. Dlaczego tak bardzo podoba nam się to rozwiązanie?

Po pierwsze jest to sposób pozwalający na to by spędzić jak najwięcej czasu razem. Daje nam możliwość wspólnego, rodzinnego przygotowywania codziennych posiłków, lub po prostu podczas pracy w kuchni mieć kontakt zresztą domowników.

Po drugie to świetnie sprawdza się podczas rodzinnych spotkań towarzyskich, czy popularnych ostatnio spotkaniach znajomych na wspólne gotowanie.

Aby aranżacja nowoczesnej kuchni z wyspą była udana, musimy zwrócić uwagę na kilka elementów i wybrać dobrej jakości materiały wykończeniowe.

Główną ideą kuchni z wyspą, połączonej z salonem jest zachowanie otwartej przestrzeni i możliwość kontaktu z resztą domowników. Jeśli jednak dużo gotujemy na co dzień lub podczas uroczystej kolacji chcemy uniknąć widoku bałaganu kuchennego dobrym rozwiązaniem jest zamontowanie drzwi przesuwnych na wysokość całego wnętrza. Otwarte stają się niewidoczne i nie zakłócają otwartej przestrzeni, zamknięte zaś skutecznie redukują rozchodzenie się zapachów i odgłosów kuchennych, a bałagan powstały w trakcie gotowania staje się niewidoczny dla gości. Jest to bardzo komfortowe rozwiązanie łączące przyjemność posiadania dużej otwartej przestrzeni w części dziennej domu czy mieszkania z możliwością chwilowego zamknięcia kuchni.

Udostępnij:

Powiązane wpisy