Felieton MONOstudio: Jaki styl pasuje dla Ciebie? ArtDeco w wystroju wnętrz.

Jesteś perfekcjonistą? Porządek i harmonia to Twoje drugie imię? Lubisz ekskluzywne i wysokiej jakości, a jednocześnie proste i funkcjonalne meble i dodatki? Wszystko wskazuje na to, że to właśnie styl art deco może być tym, czego szukasz!

W dzisiejszym artykule krótko wskazujemy na główne cechy, które stanowią wyróżnik dla tak bogatego w swojej charakterystyce stylu Art Deco.

To, co wyróżnia styl Art Deco to dominujące proste, geometryczne formy i kształty. Widoczne są one zarówno w stylistyce mebli, jak również w kompozycji materiałów czy dodatków. Takie rozwiązanie nadaje wnętrzom uporządkowanego, harmonijnego charakteru.

Nowoczesność i elegancja zostają połączone w jedną uzupełniającą się całość z elementami stylu retro. Materiały, meble czy dodatki wydają się pochodzić z dwóch zupełnie różnych epok. Ciekawym motywem mogą być między innymi pamiątkowe obrazy czy rzeźby, lampy i wazony oraz stylizowane na dawne czasy przedmioty codziennego użytku.

Cechą charakterystyczną stylu Art Deco jest także stosowany w różnych kombinacjach kontrast. Jasne meble skontrastowane zostają z bardziej odważnymi barwami ścian bądź dodatków, z kolei jaśniejsze odcienie podłóg czy tapet warto dopełnić ciemnymi i zdecydowanymi barwami mebli. Takie połączenia zróżnicowanej kolorystyki i materiałów stwarzają element oryginalności i nadają wnętrzu niepowtarzalnego, nowoczesnego charakteru.

Niezwykle ważne jest, aby zastosowane rozwiązania stanowiły wyraz elegancji, staranności wykonania i wysokiej jakości zastosowanych materiałów, jednocześnie nadając wnętrzu ciepłego, przytulnego klimatu uzyskiwanego między innymi dzięki zastosowaniu drewna. Drewno to materiał, który jest niezwykle popularny we wnętrzach stylu Art Deco i występuje w nich w różnej postaci i różnego gatunku, od naturalnego drewna, drewnianych desek, przez laminowane panele, po meble z lakierowanego drewna lub oklejane fornirem.

Połączenie nowoczesności z tradycją, prostoty z elegancją, harmonii z mieszanką różnych stylów, umiarkowania z kontrastem to najwłaściwsza charakterystyka stylu Art Deco, który udowadnia, że wzajemne występowanie tych wszystkich elementów jest możliwe i pozwala na tworzenie oryginalnych i wyjątkowych przestrzeni.

Udostępnij:

Powiązane wpisy