Felieton MONOstudio: Czarna ściana do mazania. Uroki farby tablicowej

Farba tablicowa w otwartej przestrzeni salonu, kuchni czy salonu z kuchnią jest sposobem na ciekawy design.  Może pełnic funkcję przydatnej tablicy sprawunków, miejsce artystycznej działalności pociech i możliwość optycznej regulacji w zalezności od potrzeby i proporcji wnętrza.

Farba tablicowa w otwartej przestrzeni to wielofunkcyjny sposób na poprawienie plastyki całego mieszkania, funkcjonalną organizację domowych sprawunków czy rozwiązanie problemu porysowanych ścian przez najmłodszych rysowników J  Jakie zalety zyskuje wnętrze przez dodanie mu ściany z farbą tablicową?

Farba tablicowa w czarnym kolorze to doskonały sposób, aby zrównoważyć optycznie proporcje ścian w otwartej przestrzeni. Nawet wąski pas ściany pomalowany ciemną farbą tablicową, przeciągnięty od podłogi do linii sufitu, optycznie otworzy i podwyższy niewielką przestrzeń wnętrza .

Pomalowana farbą tablicową jedna ze ścian aneksu kuchennego może pomóc optycznie zrównoważyć proporcje często zbyt wąskiego kącika kuchennego. Czarna ściana z farbą tablicową w przedpokoju ułatwia utrzymanie czystości narażonej na częste zachlapania ściany (ścianę z farbą tablicową łatwo umyć i odświeżyć przez nałożenie kolejnej warstwy).Ściana taka jest również dobrym miejscem na zapiski spraw, o których zapominamy, a powinniśmy pamiętać przed wyjściem z domu. Zawieszona na sympatycznym sznureczku lub tasiemce kreda będzie zawsze pod ręką jeśli przypomni nam się coś ważnego w drodze z kuchni do salonu.

Dzieci to wulkan energii i niekończąca się inwencja twórcza. Jeśli nie jesteśmy zwolennikami awangardy i radosnej, kolorowej twórczości najmłodszej przedstawionej na białej ścianie w salonie, możemy mieć problem z zaakceptowaniem wszystkich miejsc wybranych spontanicznie przez nasze pociechy J Aby wybrnąć z sytuacji z korzyścią i móc podziwiać na co dzień dziecięce dzieła, możemy przeznaczyć jedną ścianę w przestrzeni otwartej, którą bez skrępowania i o dowolnej porze nasze dzieci będą mogły zapełniać kredowymi dziełami sztuki. Niezbędnym rozwiązaniem jest również wybór stałego miejsca na odkładanie kolorowych kred.

Udostępnij:

Powiązane wpisy