Zalety szafy z drzwiami przesuwnymi

Szafy wnękowe są doskonałym rozwiązaniem nie tylko Na małych przestrzeniach mieszkalnych. Pozwalają również na najkorzystniejsze wykorzystanie trudnych przestrzeni i dodatkowo oszczędzają miejsce.

W małych wnętrzach tradycyjne szafy wolnostojące są niefunkcjonalne. Nie są wystarczająco pojemne i zabierają cenne miejsce . W kwestii wykorzystywania przestrzeni zdecydowanie przegrywają konkurencję z szafami wnękowymi. Te drugie dają szanse na optymalne wykorzystanie przestrzeni, zwłaszcza w pomieszczeniach o nieregularnym planie czy z trudnymi do zaaranżowania skosami. Pozwalają na optymalne zagospodarowanie nietypowych zakamarków i przechowywanie rzeczy o większych gabarytach, nieużywanych na codzień. Zaletą jest również fakt, iż wewnętrzne wyposażenie szafy wnękowej oraz materiały wykończeniowe dobierane są indywidualnie, co daje szanse personalizacji mebla. Dodatkową oszczędnością miejsca są również same fronty przesuwne. Dzięki nim możemy stworzyć dyskretną aranżację wnętrza, niezależnie od tego czy jest to sypialnia, przedpokoj, czy salon.

Minusem szaf wnękowych z przesuwanymi drzwiami jest ich stosunkowo wysoki koszt. Standardowo wyposażona i niezbyt szeroka szafa na całą wysokość ściany kosztuje od 1500-2000 zł. Ostateczna Cena może sięgać kilku tysięcy złotych. Koszt zależy m.in. od wymiarów czy materiałów które wybieramy np. czy na drzwiach są zamontowane lustra, a także od skomplikowania projektu przy szafach wykonywanych na zamówienie.

Comments are closed.