Urok tapety we wnętrzu

Tapety powoli odzyskują swoja dawną świetność. W przeciwieństwie jednak do lat minionych, nie stosujemy tapet na wszystkie ściany, obklejając je od dołu do góry. Tapeta staje się dodatkiem, dekoracją gładkich ścian. Tapety w roli aranżacji wnętrza mogą się pojawić także na suficie, który pokryty tapetą w ciemnym kolorze nadaje pomieszczeniu bardziej kameralny nastrój i optycznie obniża jego wysokość.
Dziś do eksperymentowania zachęca ogromny wybór taper dostępnych na rynku. Tapety z sprintem „pałacowym” w nowoczesnym wnętrzu będą zaskakiwać i wyglądać intrygująco, jednocześnie podkreślać styl retro.

Skuszeni ogromną różnorodnością powinniśmy pamiętać że tapety w mocne wzory geometryczne wymagają powściągliwości w wyborze pozostałych elementów we wnętrzu. Do wnętrz uspokajających pasować będą idealnie tapety surowe, delikatne z ciekawą fakturą. Ciemne natomiast tworzą intymną atmosferę i pasuja do wnętrz o mocnym charakterze,.
Popularne są ostatnio tapety w kontrastowe wzory kwiatowe, uproszczone i zgeometryzowane – są przyjazne, lecz nie przesadnie ozdobne.

Tapeta jest dobrym sposobem na szybka odmianę wnętrza, refresh. Ograniczenie w ich użyciu do jednej ze ścian tworzy obrac we wnętrzu. Jeśli nam się znudzi, nietrudno jest go wymienić na inny. Tapety są również uwielbiane przez maluchy i ze względu na ogrom kolorowych, przyjaznych wzorów często używamy ich w pokojach dziecięcych.