Schody ze szklaną balustradą. Tak czy nie?

Schody ze szklaną balustradą trafiają do coraz większego grona odbiorców. Dobrze sprawdzaja się nie tylko we wnętrzach minimalistycznych ale również w tych tradycyjnych. Aranżacja zyskuje na lekkości i optycznym powiększeniu przestrzeni.

Aranżacje, w których wykorzystano koncepcję szklanych schodow, czy tylko samych poręczy i balustrad posiadających szkło to miejsca niezwykle stylowe i eleganckie, nowoczesne. Pomieszczenie wydaje się większe niż jest w rzeczywistości. Ważną rolę odgrywają również dodatki – te stalowe, czy drewniane dodają wnętrzu designerskiego wyglądu i wyrafinowania.
Jednak i w tym przypadku należy pamiętać o najważniejszym aspekcie, jakim jest bezpieczeństwo użytkowania. Panele składają się z kilku warstw szkła hartowanego, które łączone jest folią – dzięki tej technologi delikatność i kruchość szklanych elementów jest tylko pozorna. Można połączyć je również za pomocą drewnianych lub metalowych elementów tworzących dowolną liczbę biegów. Łączenie szkła z innymi materiałami zwiększa komfort użytkowania, będąc jednocześnie oryginalną formą. .

Wyjątkową i nadającą charakteru wnętrzu konstrukcją schodów są elementy opierające się z jednej strony na sąsiedniej ścianie, a z drugiej na elementach szklanych. Całość sprawia wrażenie lekkiej, unoszącej się w powietrzu. Szkło samo w sobie nadaje pomieszczeniu minimalistycznego charakteru, a w połączeniu z drewnem- staje się elementem dominującym.