Podłoga z drewna w roli głównej

Podłoga- najważniejszy element we wnętrzu. Nie tylko konstrukcyjny, ale również aranżacyjny. Sama w sobie może być najważniejszym elementem dekoracyjnym i nadającym wnętrzu charakter. To ona nadaje wnętrzu klimat i bardzo często odgrywa główną rolę.

Wśród właścicieli otwartych pomieszczeń coraz bardziej popularne stają się podłogi o bardzo dużym formacie, który nie wymaga stosowania zbędnych podziałów. Dziś na rynku dostępne są deski w wielkościach nawet 28 cm szerokości i 3 m długości taka podłoga jest niezwykle efektowana i elegancka.

Do łask powraca również modne niegdyś olejowanie podłóg. Stosują go najwięksi Designerzy, puszczając tym samym matowe i półmatowe wykończenia w przeszłość. Olej bowiem nie tylko delikatnie zabezpiecza posadzkę i daje możliwość punktowej renowacji, ale jest efektowny. Jednocześnie łatwo wnika w pory drewna, przez co podkreśla jego usłojenie. Chroni również samą podłogę przed wilgocią, oddycha i nie elektryzuje się, jest więc przyjazny alergikom.

Jednak nie każda stylizacja kolorystyczna drewna we wnętrzu doskonale współgra z resztą wyposażenia. Dobór koloru podłogi drewnianej i mebli wymaga wyczucia smaku.

Jasna podłoga najlepiej prezentowała będzie się skontrastowana z ciemnym kolorem ścian i jasnym sufitem. Podkreślamy wtedy rysunek drewna i poziome linie kompozycji, przez co we wnętrzu staje się dominatą. Natomiast w pomieszczeniach z podłogą ciemną, najlepiej wkomponować w przestrzeń jedną ściane o zdecydowanie jasniejszej barwie. Można również dodatkowo wyeksponować to miejsce, ustawiając tam jasne meble, kontrastujące z samą barwą podłogi.