Łazienka w odcieniach betonu

Cieszący się ogromnym uznaniem styl industrialny, zyskuje ostatnio zwolenników również w aranżacjach łazienkowych. Jego główne wyznaczniki, minimalizm, szarość i przede wszystkim beton –sprawiają, że miłośnicy loftów często sięgają do betonowych inspiracji również w przypadku łazienek.
Odpowiednio dobrane płytki, swoją fakturą przypominające beton i oświetlenie oraz dodatki, pozwalają stworzyć czarujące wnętrze odpowiednie nie tylko dla artystycznej duszy.

Styl industrialny- kojarzony z wielkomiejskimi loftami, ogromnymi surowymi przestrzeniami i przemysłowymi wnętrzami fabryk na dobre zadomowił się również w łazienkach.
Industrialne wnętrze to propozycja dla osób podążających za najnowszymi trendami, lubiących oryginalność, odważne rozwiązania i minimalizm.

Najważniejszy jest wybór kolorów odpowiednich dla stylu industrialnego. Są to wszystkie odcienie szarości, poczynając od antracytu, a kończąc na jasnych odcieniach, jak i również czysta, klasyczna biel. Zastosowanie tych kolorów w łazience wpłynie na jej optyczne powiększenie oraz doda nieco neutralności.

By betonowe wnętrze ocieplić i dopełnić aranżację, warto zdecydowac się na dodatki w kolorze żółci lub wypalanej cegły. Styl industrialny to neutralne kolory i prostota oraz przemyślany dobór dodatków (których nie powinno być zbyt dużo). Wnętrzu głębi dodadzą proste, duże lustra, zaś odpowiednio dobrane płytki łazienkowe zagwarantują przestrzeni nowoczesny charakter i wyrazistość.

W industrialnym wnętrzu ważna jest prostota, a z nią zdecydowanie łączy się biel. Loftowy klimat w łazience możemy stworzyć, łącząc białe płytki z ciemniejszymi odcieniami szarości lub białe gładkie płytki z ceramiką o fantazyjnej strukturze.