Kreatywność łączenia materiałów- podłoga cementowa i drewniana

Koncepcja połączenia w jednym wnętrzu dwóch rodzajów posadzek jest genialnym pomysłem w aranżacji. Jest to sposób na zabawę kompozycją i kształtem samych materiałów – desek, mozaikowych płytek, czy paneli. Pierwszą i najważniejszą zasadą łączenia różnego rodzaju podłóg jest zapewnienie bezpiecznej komunikacji. Miejsce łączenia musi być jak najbardziej płaskie i zrównane z powierzchnią podłogi, niezależnie od tego czy jest to drewno, cement, czy inny materiał.

Jest to przydatne w przypadku potrzeby Wydzielenia poszczególnych stref we wnętrzu bez konieczności klasycznego stawiania ścianek. Drewno jest elementem wnoszącym do wnętrza przyjemny i jednocześnie elegancki charakter. Płytki ceramiczne to materiał praktyczny: są niesamowicie trwałe, odporne na zarysowania i wilgoć, łatwe do utrzymania w czystości. Drewniana posadzka przemysłowa w jasnym, ciepłym odcieniu to strefa jadalniana i wypoczynkowa. W kuchni i holu natomiast na posadzkę wybrano szary gres.

Jednak samo dobranie posadzek powinno być przemyślane. Nietrafne zestawienie materiałów może popsuć poządany efekt. Tak samo ważne jak aspekty techniczne jest wrażenie wizualne i odbiór. I w tym przypadku złotą zasadą jest kierowanie się umiarem  Nie powinniśmy decydować się na łączenie materiałów o wyraźnym rysunku, na przykład drewna o wydatnym usłojeniu z dekoracyjnym kamieniem czy wzorzystym gresem. Jeden z elementów może być bardziej ozdobny, a drugi- w celu uzupełnienia bardziej gładki, tworzący tło. Ostrożnośc trzeba zachować również w dobieraniu barw . Tu wbrew pozorom najciekawiej wyglądają kontrastowe zestawienia lub dwie, całkiem różne barwy.