Kontrast idealny. Czerń i biel we wnętrzu.

Połączenie bieli i czerni do duet idealny. Taki kontrast we wnętrzach jest pożądany i ponadczasowy. Dzięki połączeniu tych z pozoru zimnych i surowych barw można uzyskać naprawdę zaskakujące efekty. Taka kolorystyka sprawdza się niemal w każdym wnętrzu, bez względu na to czy jest to salon, kuchnia czy jadalnia. Nawet wykorzystany w sypialni może stworzyć wspaniały klimat.

Dobrym pomysłem na wykorzystanie takiego kontrastu jest salon. Utrzymany w kolorystyce czerni i bieli sprawia wrażenie pomieszczenia utrzymanego w ładu i porządku. Z przyjemnością spędza się w nim czas. Niewątpliwym plusem jest również to, że dość łatwo zmienić jego wystrój, gdy zatęsknimy za ciepłą barwą. Wystarczy kilka kolorowych dodatków lub zmiana samego koloru jednej ze ścian. Biało-czarne sprzęty w nowym towarzystwie też będą się świetnie komponować.

Urządzając wnętrze w którym będziemy czuć się dobrze, możemy wybrać różnorodny styl. Czerń i biel wyjątkowo efektownie prezentuje się w minimalistycznym, nowoczesnym wydaniu. Zdecydowana kolorystyka i surowe, proste idealnie ze soba współgrają. Wszyscy, którzy kochają ład porządek, proste kształty bez zbędnych zdobień, z pewnością wybiorą właśnie ten styl.

Jeśli nie jesteśmy zwolennikami sterylnośći i wnętrza idealnie uporządkowanego i cenimy sobie bardziej przytulne wnętrza, pewien eklektyzm, a czasami wręcz kontrolowany nieład, idealnym rozwiązaniem będzie urządzenie wnętrza w stylu skandynawkim. Urządzając salon, gdzie motywem przewodnim jest czerń i biel, możemy albo pozostać tylko i wyłącznie w obrębie tych barw, albo pokusić się o kolorowe dodatki: poduszki, obrazy na ścianach, wazony. Wszystko zależy od gustu i fantazji.