Kawalerka- jak urządzić ją wygodnie?

Kawalerka – przestrzeń dla dwojga : jak urządzić wygodną kuchnię i podzielic przestrzec by zaplanowac kącik sypialniany?
Jednym z rozwiązań jest zaaranżowanie aneksu wypoczynkowego z narożną kanapą w głębi mieszkania. Najlepiej przy oknie. Od pozostałej części mieszkania oddziela go przeszklona częściowo ścianka, dzięki której do reszty wnętrza wpada naturalne światło. Granicę pomiędzy poszczególnymi strefami funkcjonalnymi naznacza również kącik jadalny z okrągłym stołem. Naprzeciw kanapy może zostac ustawiona szafka RTV.

W układzie kawalerek kuchnia bardzo często jest otwarta na pokój dzienny. Dobrym rozwiązaniem jest jej układ roboczy ( płyta grzewcza, zlewozmywak, zmywarka) w kształcie litery L. Lodówke natomiast wstawic można w wysoką zabudowę. Przestrzeń nad nią możemy wykorzystac na dodatkową szafkę bo jak wiadomo, miejsca do przechowywania w kuchni nigdy za wiele 

W łazience najlepiej umieścić kabine prysznicową w standardowym rozmiarze (90 x 90 cm), umywalkę, podwieszony sedes oraz płytszą wersje pralki (o głębokości 40 cm ). Można umieścić ja w niewielkiej wnęce wydzielonej wąską ścianką.

Dobrym rozwiązaniem jest umieszczenie w przedpokoju sporej szafy najlepiej z drzwiami przesuwnymi. Dzięki takiej zabudowie, wykorzystujemy maxymalną ilość miejsca.

Comments are closed.