Jak umiejętnie łączyć barwy w łazience?

Aranżując wnętrze, mamy możliwość wyboru z nieograniczonej palety barw. Płytki ceramiczne czy same dodatki do łazienek, dziś są dostępne niemal we wszystkich kolorach tęczy. Najważniejsze jest jednak, by pamiętać o zasadach łączenia kolorów.

Łazienka jest pomieszczeniem, które idealnie nadaje się do wnętrzarskich eksperymentów. Tam możemy pozwolic sobie na odrobinę ekstrawagancji, którą obawiamy się okazać w salonie, czy w kuchni. Dobierając kolory, warto dopasować je w taki sposób, by uzyskać efekt spójnego wnętrza.

Jeśli jestesmy zwolennikami wnętrz monochromatycznych, to dopasowanie kolorów wymarzonych aranżacjach nie sprawi problemu. Białe, beżowe lub szare płytki ceramiczne są uniwersalne, w związku z czym pozwalają urządzić łazienkę, do której będzie pasować srebrna lub złota armatura, a także akcesoria w dowolnym kolorze. Pamiętajmy również, że jasne kolory dodają harmonii i optycznie powiększają przestrzeń.

Jeżeli jednobarwne wnetrze jest dla nas nudne i chcemy je przełamac, to dobrym sposobem jest dobranie kilku dekorów w kontrastujących kolorach. Dzięki temu łazience dodamy energii oraz dynamiki. Do bieli i szarości pasują zarówno ciepłe (brązowy, żółty, pomarańczowy), jak i zimne barwy (fioletowy, zielony, niebieski).

Popularna barwa w aranżacjach łazienkowych jest kolor niebieski. Przynosi on uczucie spokoju i odprężenia. Idealnym towarzyszem niebieskich płytek w łazience jest biała ceramika i akcesoria w kolorach natury – beżach i brązach.

Jeśli jesteśmy zwolennikami ciepłych, wręcz ognistych kolorów i chcemy, by łazienka nimi promieniała, możemy wybrac płytki ceramiczne w mocnych odcieniach. Wyrazista czerwień, dostojny fiolet, apetyczny pomarańcz, słoneczny żółty. Barwy możesz łączyć w sposób dowolny, pamiętając by nie przesadzić z ilością różnych odcieni w łazience. Najlepiej skomponowac maksymalnie dwie barwy z neutralną bielą lub czernią.

Comments are closed.