Jak ciekawie zaaranżowac strefę dzienna?

Zaaranżowanie przestrzeni dziennej mieszkania w ciekawy sposób jest nie lada wyzwaniem . Czy dobrym rozwiązaniem jest połączenie jej z otwartą kuchnią? Gdzie najlepiej ustawić wygodny komplet wypoczynkowy i zaplanować przestrzeń do której będziemy zapraszać gości?

Ważne jest funkcjonalne łączenie przestrzeni. Przy jednej ze scian można zaaranżować kat jadalniany, w postaci niewielkiego stolika czy kawałka blatu z ciekawymi krzesłami. Sama kuchnia ma kształt litery L; na przedłużeniu jej dłuższego odcinka, za lodówką i szafką cargo, znajdowac może się pojemna szafa, która pomieści potrzebne sprzęty.

Jeśli często miewamy gości, warto zaplanować również dla nich wygodne miejsce do spania. Dobrym pomysłem jest połączenie tej funkcji z przestrzenią na codzień wykorzystywaną np. na gabinet.

Nasza sypialnia natomiast powinna powstać w zagłębieniu mieszkania, w pokoju najbardziej oddalonym od strefy dziennej. Jest tam najbardziej cicho, co sprzyja strefie relaxu i odpoczynku.
Prócz samego łózka warto zaplanowac w niej szafę, komodę lub toaletkę. Ważna jest jak największa liczba schowków, gdzie możemy schowac wszystkie potrzebne przedmioty.

Comments are closed.