Eklektyzm – recepta na oryginalne wnętrze

Eklektyzm to nic innego, niż zasada łączenia różnych stylów. Wnętrza zaaranżowane w ten sposób z pozoru wydawać mogą się chaotyczne i niespójne, jednak wszystko jest w nich zaplanowane i ma swoje miejsce.

We wnętrzach domu elektycznego spotykamy wiele odważnych połączeń. W jednym miejscu zastosowane zostały różne style, faktury, materiały wykończeniowe i rodzaje drewna. Całość wnętrza jednak stała się bardzo spójna i harmonijna. Plusem jest również to, że wszystkie połączone ze sobą elementy stworzyły przytulną i rodzinną atmosferę.

Style łączone są również w kuchni. Zazwyczaj jest to połączenie elementów starych, stylizowanych, z tymi nowymi minimalistycznymi. Ważne są również kontrasty- jasne z ciemnymi , czy samych elementów i dodatków i ich faktury, czy odbioru. Fronty kuchenne z klasycznymi frezownaniami mogą zostac wkomponowane w nowoczesną, białą zabudowę często w połysku. Dodatkowo zastosowac możemy przeszklenia w górnych szafkach oraz subtelne uchwyty. Pole do popisu zostawia również wyspa – jej forma, czy styl- można pokusic się o wykorzystanie starych stylizowanych elementów. Z klasyczna wyspą łączy się nowoczesny stalowy okap.

Kontrastu i przestrzeni dodaje również szkło, które możemy zastosowac w formie ściany czy uzupełnienia konstrukcji wyspy. Dzięki jasnej kolorystyce wnętrza kuchnia staje się jeszcze bardziej przestronna.

Łączenie zróżnicowanych elelemntów możemy wykorzystać również w przypadku materiałów zastosowanych na podłogach. Mogą to być dwa, różne gatunki drewna – o ciemnej i o jasnej barwie.
Zabawa odcieniami oddziela również poszczególne strefy we wnetrzu i nakreśla holl.