Domowa biblioteczka

Jeśli jestesmy w posiadaniu duzej kolecji różnorodnych albumów i książek, to dobrym rozwiązaniem jest zebranie ich w jednym miejscu, tworząc niewielką biblioteczkę. Odpowiednio wyeksponowana, może być ozdobą dla wnętrza. Możemy stworzyć ją na różne sposoby i dopasowac do aranżacji. W tradycyjnym stylu będą dominować ciemne kolory, ciężkie meble, drewniana podłoga. Jeśli jednak jesteśmy zwolennikami stylu nowoczesnego, powinniśmy postawic na jasne ściany i podłogę, jasne, lekkie meble, przeszklone drzwi. Wybór stylu biblioteczki powinien tworzyć całość ze stylem w pozostałej części mieszkania.

Jeśli naszym ulubionym sposobem spędzania wolnego czasu jest czytanie książki w fotelu, ustawmy go w miejscu zapewniającym spokój i ciszę. Niezastąpiony jest wtedy podnóżek. Zwłaszcza jeżeli lubimy czytać godzinami. Istotnym elementem jest również oświetlenie. W biblioteczce nie może zabraknąć odpowiedniej lampy, przy której będziemy czytać nasze ulubione lektury.

Półki mogą zająć całą wysokość ściany, od podłogi aż po sufit, zwłaszcza gdy nas zbiór książek jest potężny. Można zamknąć je za drzwiczkami, co staje się wygodniejsze w kwestii porządku. Mniej się będą kurzyły i swoją różnorodnością nie będą tworzyły chaosu.